Yüz Toniği Nedir ve Faydaları Neler?

Yüz Toniği Nedir ve Faydaları Neler?

Cilt bakımını eksiksiz bir şekilde yapmak istiyorsanız, doğru ürünleri doğru zamanda kullanmanız gerekiyor. Cilt temizliği için tercih edilen tonik seçenekleri de bu anlamda önemli. Black Friday indirimleri dönemi yaklaşırken, birçok kişi satın alacağı tonik ürünlerini belirledi bile. Ancak toniklerin içeriği hakkında çok bilgi sahibi değilseniz, tonik nedir ve hangi faydaları sunuyor sorularının yanıtlarına bakalım.

Tonik Nedir?

Cildimiz, çok hassas bir yapıya sahip ve hem makyaj gibi uygulamalardan hem de dış etkilerden etkileniyor. Cildimizde bir bakım ürünü uygularken bu anlamda temizlik ilk sırada gelmekte. Yüz bakım serumu ya da nemlendirici krem gibi işlemleri yapmadan önce, cildinizde ekstra temizlik işlemi yapmalı, derinlemesine temizlik ile tüm kalıntıları yok etmelisiniz. Bunun için tercih edilen tonikler, cilt sorunlarını çözmek için kullanılan nemlendirici gibi ürünleri uygulamadan önce cildin temizliği için kullanılır.

Toniklerin Faydaları

Lancome gibi dünyaca ünlü markaların tercih edildiği tonik yüz bakımı ürünlerinin faydaları saymakla bitmeyecek kadar çok. Günlük cilt bakım rutininin önemli parçası olan toniklerin ilk faydası, bir noktadan sonra rahatsız edici olabilen gözenekleri küçültmektir. Gözenek sıkılaştırıcı amacı ile kullanılabilen tonikler, bu faydası ile ciltte sebum, yani yağ birikmesi kaynaklı akne ya da sivilce gibi sorunların da azalmasını sağlar. Tonik faydalarından bir diğeri de cildinizin sahip olması gereken ideal pH düzeyini sağlaması. Tonik kullandıktan sonra, cildinizde kir ve diğer yapılar ile bir koruma kalkanı da devreye girer. Tonik kullanmanın son avantajı ise bir tazelenme etkisi yaratmasıdır. Cildiniz yağlı ise ya da kir hissediyorsanız, tonik kullanabilirsiniz.

Tonik Seçimi Nasıl Yapılır? Tonik Nasıl Kullanılır?

Birçok faydası bulunan tonik, bir dermokozmetik bakım ürünü olmasından ötürü tonik satın alırken sadece belli markaların, kaliteli ürünlerini kullanmalısınız. Lancome tonik ürünleri de bu anlamda çok popüler. Black Friday, yani Kasım ayının son cumasında düzenlenecek Sephora indirimlerinde de avantajlı fiyatlarla karşımıza çıkacak Lancome tonik seçenekleri, cildinizde en iyi etkiyi sunacak. 

Gelelim tonik bakım ürünlerinin nasıl uygulanacağı konusuna. Tonik, birçok cilt bakım ürünü gibi öncesinde duş almanızın faydalı olduğu bir ürün. Ilık bir su ile duş aldıktan sonra, cildiniz rahatlayacak ve bakıma hazır hale gelecektir. Gözeneklerin açıldığı duşun ardından, toniği bir pamuk ya da hafif bez yardımı ile cildinizde hafifçe ve oval bir masaj şeklinde uygulayabilirsiniz. Tonik uygularken, çok fazla bastırmamanız gerekiyor. Tonikle cildinize bakım uyguladıktan sonra nemlendirici ve diğer bakım ürünlerini uygulayabilirsiniz, zira cildinizde herhangi bir kir ya da yağ, makyaj kalıntısı kalmayacaktır. 

Kaliteli tonik modellerini, özellikle de Lancome tonikleri satın almak istiyorsanız Kasım ayının en çok beklenen alışveriş dönemi olan Black Friday bunun için ideal. Kişisel bakım ürünlerinde, Lancome tonik başta olmak üzere birçok seçeneğin yer aldığı Sephora, en iyi Black Friday Lancome tonik indirimlerini sunacak.

Black Friday indirimlerinde uygun fiyat seçenekleriyle aradığınız ürünleri Sephora mağazalarında, sephora.com.tr’de ve Sephora mobil uygulamasında bulabilirsiniz.

Captcha işaretlenmemiş.