Temiz Suya En Kolay Ulaşım: Su Sebili

Temiz Suya En Kolay Ulaşım: Su Sebili

Sağlıklı bir yaşam için gün içinde yeterli düzeyde su içmek oldukça önemlidir. Günlük hayatın yoğunluğuna kapılıp yeteri kadar su içmeyi unutanlardansanız yaşam alanında temiz su için su sebili seçeneklerine göz atabilirsiniz. Bu şekilde evde ya da ofiste su içmeyi unutmanın önüne geçebilirsiniz. Kullanım alanları ve tarzına göre farklı modelleri olan bu makineler aynı zamanda evlere ve ofislere estetik bir görünüm de katar. Günümüzde bu makineler arıtılmış, sağlıklı ve lezzetli su içme imkanı sağlayan vazgeçilmez bir ev aleti olarak görülür. Ayrıca yalnızca evlerde değil, restoranlarda, ofislerde, okullarda ve halka açık yerlerde de bu tarz cihazlar tercih edilebilir. Kullanım alışkanlıklarına göre çok farklı modelleri bulunan sebilleri siz de değerlendirebilirsiniz.

Su Sebili Nasıl Çalışır?

Su sebilleri sürekli olarak sıcak ve soğuk su sağlar ve çalışma şekli aslında klima ve buzdolabına benzer. Ancak boyut olarak kıyaslandığında bu iki cihaza göre oldukça küçüktür. Motor kısmında yer alan gaz suyu ısıtmayı ve soğutma görevini üstlenir. Gaz, kompresör vasıtasıyla cihazın arkasında bulunan bobinler üzerinden aktarılır ve pompa ile aktarılan su haznesindeki suyun ısıtılmasına ve soğutulmasına neden olur. Bu şekilde su sebilindeki musluk aracılığıyla soğuk, ılık ve sıcak su tüketime hazır hale gelir.

su sebili1

Her Türlü İhtiyaca Yönelik Su Sebili Modelleri

 Günümüzde, bu cihazların tezgah üstü modeller ve hatta duvara monte tasarımlar da olmak üzere birçok çeşidi vardır. Ayrıca, bazı modellerde kendi kendini temizleme, yerleşik depolama veya temassız tasarımlar gibi ek özellikler de mevcuttur. Üstten yüklemeli sıcak soğuk su sebili modellerinin bakımları kolaydır ve uzun süreli dayanıklıdır. Ayrıca çok düşük güç tüketirler. Ünitenin üstüne damacana yerleştirilir ve buradan su doğrudan aşağı kısımdaki su tankına akar. Alttan yüklemeli modellere gizli damacanalı modeller de denilir. Damacana, ünitesinin alt kısmında yer alan bir dolap içinde tutulur. Su pompası yardımı ile pompalanır ve yukarıdan geçirilerek sıcak ve soğuk su temin edilir. Tezgah üstü su sebili genellikle mutfak tezgahının üstünde tutulur. Diğer modellere göre daha az yer kaplar. Son dönemde özellikle kendinden arıtmalı modeller de oldukça tercih edilen çeşitler arasında yer alır. Yeteri kadar alanı olmayanların tercih edebileceği mini su sebili modelleri de mevcuttur. Ayrıca bu modellerin dışında şebekeye bağlanabilen şamandıralı sisteme sahip olan damacanasız modelleri de vardır. Su bağlantısı doğrudan su hattından alınır, arıtılır musluklardan arıtılmış temiz su gelir. Bu tür modeller daha çok iş yerleri, oteller, hastaneler ve okullar gibi kalabalık ve halka açık ortamlarda kullanılır.

Su Sebili Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Ürünler arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli özelliklerden birisi kendini temizleme özelliğidir. Bu özelliğe sahip olan türlerde su depolarından ve su hatlarından gelen mikrop ve bakteriler ozon teknolojisi kullanılarak temizlenir. Bunun dışında dikkat etmeniz gereken noktalar şu şekilde listelenebilir:

  • Seçilecek olan modelin dökülmeye karşı dayanıklı şişe tutma özelliği ve sızıntı önleyici özelliği olmalıdır.
  • Çocukların bu cihazlarla oynamalarını önlemek için çocuk kilidi güvenlik özelliğine sahip bir model seçilmesi de oldukça önemlidir.
  • Cihazların güç tüketimi model ve kullanım alanlarına göre farklılık gösterir. Satın almadan önce enerji verimliliğine dikkat etmek gerekebilir.

Su sebili fiyat seçenekleri cihazın markasına, modeline, kalitesine ve özelliklerine göre farklılık gösterir. Günün herhangi bir saatinde sıcak ve soğuk suya kolay ve hızlı erişim sağlamak için mutfağınıza ve ev eşyalarınıza bir su sebili ekleyebilirsiniz. Damacanasız ya da arıtmalı su sebili modellerinde fiyatlar değişebilir. Siz de hayatınız kolaylaştıracak su sebili modellerini avantajlı fiyatlarla Koçtaş'ta bulabilirsiniz. Koçtaş web sitesinde su sebili fiyatlarını, özelliklerini ve modellerini kolaylıkla karşılaştırabilirsiniz.

Captcha işaretlenmemiş.