PRP Tedavisi Nedir?

PRP Tedavisi Nedir?

Platelet Rich Plazma kelimelerinin ilk harflerinin yazılarak isim verilen PRP tedavisi, cilt gençleştirme yöntemlerinin en etkili ve en iyi cilt tedavisi veren yöntemlerinden biridir.

Trombositler, çeşitli sebeplerden dokularda oluşan hasarların onarımını ve doğal hallerine dönmelerini sağlamak için ihtiyaç duyulan "büyüme faktörlerini" yapısında barındıran kan bileşenleridir.PRP, dokulara enjekte edilen bölgede büyüme faktörleri açığa çıkarak yeni kollajen oluşumunu hızlandırır. Dokunun onarımı hızlı ve güçlü bir şekilde başlar ve daha çabuk sonuçlanır.

PRP Uygulama Sebepleri

  • Deride esneklik ve parlaklığının yeniden kazandırılması, kırışıklıkların düzelmesi , sivilce ve yara izlerinin giderilmesi, gözaltı morlukları ve leke tedavisinde uygulanır.

  • Medikal Estetikte, PRP yüz, eller, kollar, boyun, dekolte gibi bölgelerde uygulanır.

  • Saç dökülmesinde yapılan tedavi seçeneklerinin etkisini güçlendirmek amacı ile de uygulanır 

PRP Sonuçları Nelerdir?

  • Yüzdeki temel kıvrımlar, güneş ve yaşlılık izleri yumuşar.

  • Cilde parlaklık kazandırılır.

  • Gözaltı bölgesi torbalamalarında ve gözaltı morluklarında düzelme olur.

  • Ciltte gençleştirme tedavisi gerçekleşir.

Medikal Estetik uygulaması olan PRP, doktorlar tarafından yapılan bir uygulamadır. Doktor, kişiden yeterli miktarda kan alır, alınan kan santrfüj cihazında trombositleri ayrıştırılır. Ayrıştırılan trombositler kitteki tüpün içersinde yoğunlaşıp birikir ve PRP denilen bir kan ürünü ortaya çıkar. Bu ürün (PRP), mikroenjeksiyon, dermapen,dermaroller gibi yollarla deriye, doktor tarafından uygulanır. Deriyi gençleştirici etkisi uygulamanın hemen sonrasında parlak ve canlı bir görünümle belirgin hale gelir. Doku hasarlarının iyileşmesini sağlayacak veya yaşlanma etkilerini geriye çevirecek doğal büyüme faktörleri, kişilerin istediği bölgelere verilmiş olunur.

Kanser hastalarına,trombosit sayısı yetersiz olan kişilere,yüzünde enfeksiyon bulunan kişilere bu uygulama yapılamamaktadır.

Captcha işaretlenmemiş.