Popo şekillendirmede kadınların en büyük tercihi; Brezilya poposu

Popo şekillendirmede kadınların en büyük tercihi; Brezilya poposu

Son yıllarda büyük kalça ölçüleriyle gündeme gelen ve tüm dünya medyasının dikkatini üzerine çekmeyi başaran, extra büyük kalçalara sahip zengin ve ünlü şarkıcıların, Brezilya Poposu adı verilen operasyonla kalçalarını büyüttüğünü biliyor muydunuz? Brezilya Poposu’ nun son zamanlarda kadınlar arasında oldukça fazla ilgi gördüğünü belirten Op.Dr. Leyla ARVAS, Quartz Polikliniğe bu bakımdan gelen hasta sayısında artış olduğunu belirtiyor.

Dolgun görünen popo yapısı kadınlar ve erkekler tarafından çok daha seksi ve çekici bulunuyor

Brezilya Poposu ile cildin yapısı da pürüzsüz bir görünüme ulaşıyor. Hedef bölgede yapılan invaziv girişimde bel bölgesindeki incelik tamamlayıcı unsur olarak işlemde yerini alıyor. İnce bel yapısıyla beraber ters kalp formunda şekillendirilen popo yapısı kadınlar ve erkekler tarafından çok daha seksi ve çok daha çekici bulunuyor.

Brezilya Kalçası Prosedürü Nasıl Yapılır?

Brezilya Kalçası tekniğinde popo kaldırma ile popo büyütme estetikleri yapılıyor. Kişinin bel, uyluk, karın ve alt sırt bölgesinden alınan yağ fazlalıkları popo bölgesinde seçilen alanlara transfer ediliyor. Estetik cerrah tarafından yapılması gereken prosedürde yağ enjekte edilen bölgenin orantılı seçilmesi, vücutla uyumlu popo yapısının oluşmasını sağlıyor.

Kök hücre ile zenginleştirilen yağ transfer ediliyor

Popo kaldırma ve popo büyütme işlemleri kişinin kendi vücudundan liposuction yöntemiyle alınan ve özel bir işleme tabi tutulduktan sonra kök hücreden zengin hale getirilen yağ hücrelerinin enjekte edilmesi ile yapılıyor. Quartz Poliklinik’ te Op. Dr. Leyla Arvas tarafından gerçekleştirilen popo kaldırma ve popo büyütme estetiği kalkık ve kusursuz popo yapısını hedefliyor. Belin inceltilip oyuklaştırılarak popo güzelliğini ön plana çıkaran bu işlemde kök hücreden zengin plazma kullanımı popoyu pürüzsüzleştirirken cilt yapısını da nemlendirerek soft bir hale getiriyor.

brezilyapoposu2

Brezilya Poposunda Popo Kaldırma Prosedürü Avantajları

o   Omuzla eşitlenen kalça ölçüleriyle yakalanan altın oran

o   İnce bel ve düz karın çekiciliği

o   Üst bedenin alt beden ile uyumlu olması

o   Kıvrımlı hatlar ve kalkık popoyla kalça siluetindeki pozitif fark

o   Dar kıyafetlerle sosyal ortamlarda gözalıcı vücut yapısının ortaya çıkması

o   Uygulamanın pratik olması

 

Brezilya Poposu Prosedüründe Çok İz Kalır mı?

Cerrahi işlemin dar alanda konforlu şekilde yapılmasıyla beraber enjeksiyon ve liposuction sürecinde uygulama sırasında belirgin olan izler, bölgeye dikkat edilmesiyle beraber görünürlüğünü zaman içerisinde kaybediyor.

Popo Kaldırma ve Popo Büyütme Prosedürleri İyileşme Süreci

Popo Kaldırma ve Popo Büyütme işlemleri Brazilian Butt Lift yani Brezilya Poposu prosedürünün içinde olan tekniklerdir. Bel bölgesinden vakumla çekilen yağların seçici bölgeye enjeksiyonu ile gerçekleşir. Operasyondan sonra doktor tavsiyesiyle giyilen özel korse yaklaşık olarak iki hafta boyunca kullanılır. Poponun güzelliğinin ve yapılan işlemin kalıcılığını koruması bakımından ilk iki hafta popo üzerine fazlaca oturulması ve yatılması tavsiye edilmez. Popoyu düzleştirici etkilerden korumak önemlidir. İyileşme süresinin yaklaşık olarak 1 hafta olduğu operasyonda popo için özel üretilen ve kalkıklığın korunmasına yönelik tasarlanmış oturma yastıklarından kullanılması önerilir. Yine yatış pozisyonunun yüzüstü olması, yeni şekillendirilen poponun kıvrımlı çekiciliğinin uzun kalmasını hedefler.

Net Sonuçlar 6-9 Ay Arasında Görülür

Brezilya poposu uygulamasında, popo kaldırma ve popo büyütme cerrahisi sonuçları 6 ile 9 ay içerisinde daha net ortaya çıkmaya başlar. Kişinin kilosunu stabil oranda tutması ve kilo vermemesi enjekte edilen yağların uzun süre etkisini yitirmeden kalmasını sağlar.

Brezilya Poposu Ömür Boyu Kalıcı mıdır?

Enjeksiyon işlemiyle kişinin kendisinden alınan yağların popo bölgesinde özel belirli noktalara yerleştirilmesiyle yapılan Brezilya Poposu ömür boyu kalıcılığa sahip bir müdahale değildir ancak etkilerini 1,5 ile 2 yıl kadar uzun bir süre görebileceğiniz bir prosedürdür. Transfer edilen yağların süreç içerisinde yaklaşık yarısı kadarı eriyebiliyor. Bu ihtimal değerlendirilerek transfer sırasında bir miktar daha fazla yağ enjeksiyonu uygulanır.

Brezilya Poposu, Fiyat Bilgisi Hakkında

Brezilya Poposunda, Popo Kaldırma ve Popo Büyütme işlemleri ayrı ayrı ele alınır ve derecelendirilir. Bu cerrahi prosedürde muayeneden sonra fiyatlandırma yapılabilmektedir. Sağlık Bakanlığından onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyatlar hakkında açıklama yapmaları yasal değildir. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op.Dr. Leyla ARVAS ’ın yapacağı Brezilya Popo Ameliyatı ile kusursuz kalkıklıktaki  popolara rahatlıkla ve zahmetsizce sahip olabilirsiniz. Brezilya Popo Operasyonu hakkında bilgi almak ve aklınıza takılan soruları sormak için Nişantaşı Quartz Clinique +90 212 241 46 24 nolu telefon numaramızı hemen arayın!

Captcha işaretlenmemiş.