Laptop Çantası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Laptop Çantası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kullanışlı ve Şık Laptop Çantaları 

Laptop ve tabletler artık hayatımızın vazgeçilmez eşyalarından biri haline geldi. Okulda, işyerinde, dükkanda ya da evde online işlerimizi halletmek için sık sık laptop kullanırız. Özellikle de öğrencilik hayatı devam edenler, öğretmen olanlar ve proje çizimiyle ilgilenen meslekler için laptoplar olmazsa olmazdır. Daha pratik çalışmak, saklama alanını güvenle kullanmak ve internet üzerinden kolayca işlem yapmak için lazım olan laptoplar, her evde gittikçe artmakta. 

Laptopları daha iyi kullanmak için laptop çantaları ile beraber saklamak gerekir. Bu çantalar sayesinde, dış darbelerden ve tozlardan elektronik eşyaları korumak mümkündür. Laptop çantaları, ekranları ve tuşları korumak için mükemmel tasarımlardan yalnızca biridir. 

Elindeki laptop için iyi bir çanta almak istersen; sana bu konuda fikir verebiliriz. Laptop çantasını neye göre seçmen gerektiğini bilmiyorsan; ne zaman ve nasıl kullanacağını merak ediyorsan sakın çok uzaklara gitme. Laptop çantalarına dair merak edilen birçok soruyu burada senin için yanıtladık. 

41milyarbilgi

Gideceğin her ortamda laptop da seninle olsun istersen; tarzına ve laptop modeline göre bir çanta seçimi yapabilirsin. Şimdi usulca arkana yaslan ve içeceğini içmeye devam et. Bu satırları rahatça okuyarak gün sonunda senin için nasıl bir laptop çantası seçeceğimize karar verelim! 

Laptop Çantası Neye Göre Seçilir? 

Günlük telaşların ve görevlerin içinde laptop sana sık sık lazım oluyorsa; onu güvenle taşıman gerekir. Olası bir kazayı önlemek adına ürüne uygun laptop çantası alabilirsin mesela. Araç kullanırken ya da koskoca ofis merkezlerinde laptop da sana eşlik edeceği için iyi bir çanta kullanmalısın. Laptop modellerine göre çanta seçerken bazı özellikleri hatırlaman gerekiyor. Eğer yeni bir laptop aldıysan ve henüz çantan yoksa bilmen gerekenleri şöyle bir açıklayalım en iyisi: 

  • Laptop çantası seçimi yaparken öncelikle laptop ekran ölçüsüne dikkat etmelisin. Kaç inç ise ona göre bir çanta almalısın.
  • Eğer laptop 13 inç ise çantanın ölçüsü ortalama 35 x 25,5 x 2,5 cm olmalıdır.
  • Şayet elindeki laptop 16 inç ise; laptop seçimin 41 x 29 x 2,5 cm ölçülerinde olmalıdır. Bu ölçümler sayesinde laptop çantasında ürünü rahatça ve kolayca taşıyabilirsin.
  • Ayrıca laptop çantasının kapak kısmının fermuarlı olması da büyük bir avantaj, Fermuarlar sayesinde laptop, çanta içinde daha az sarsıntıya uğrar ve güvenle taşınır.
  • Çantayı seçerken laptop koruma bantlarının olmasına da dikkat edilmeli. Laptopları alttan ve üstten sabitleyen bu bantlar sayesinde çanta daha korumalı hale gelir.
  • Laptop çantaları karşısında kararsız kaldığında dikkat etmen gereken bir özellik daha var: Ayarlanabilir omuz askıları olan çantalar sana her yerde konfor sağlar.
  • Ayarlanabilir omuz askılı kemerli laptop çantasını istediğin boyda taşıyarak bu ürünlerin ergonomik olmasından faydalanabilirsin.
  • Laptop çantası alışverişinde sana hatırlaman gereken bir bilgiyi daha verelim. Birçok firma, laptop çantasının ön ve arka yüzeyine gizli yastıklar koymakta. Bu ince ve dayanıklı yastıklar sayesinde, bilgisayarın çanta içinde sabit kalabiliyor. Eğer çanta alırken bu detaya dikkat edersen; bilinçli ve kaliteli bir alışveriş yaptığın için kendini tebrik edebilirsin. 

Laptop Çantası Nasıl Kullanılır? 

Okula, ofise ya da sunuma hazırlanırken laptop taşımak istediğinde laptop çantanı mutlaka kullanmalısın. Evrak çantan varsa dosyalarla beraber laptop taşıman önerilmez. Çantanda sadece laptop olsun ve onu da güvenli şekilde çantana yerleştir. Bunun için bilgisayarının kapalı olduğundan emin ol. Kapanmış laptop hazırsa; çantanın iç bölmesine yerleştir. Eğer çantanda koruma bantları varsa; bilgisayarını sabitle. 

Diğer donanımlar için laptop çantasının küçük bölmelerini kullanabilirsin. Bilgisayarının çizilmesini önlemek adına; diğer ceplere şarj kablosunu yerleştirebilirsin. Elinde taşımak istediğin çantanın omuz askısını en kısa moda getirip daha rahat bir kullanım sağlayabilirsin. Eğer çantanı omzunda taşımak istersen kemerleri gevşetip omuz hizasını ayarlayabilirsin. Çantanın kapak kısmı fermuarlıysa; yola çıkmadan önce fermuarı kapattığından emin olmalısın. 

Laptop Çantası Temizliği Hakkında Tüyolar 

Laptop çantaları kolay kolay kirlenen ürünler değillerdir. Ancak söz konusu çamur, içecek dökülmesi, tozlu zemine düşme gibi durumlar olduğunda çantalarda gözle görülür kirlenmeler yaşanabilir. Böyle anlarda telaşa kapılmadan çantayı güzelce temizlemek gerekir. Peki, laptop çantalarını temizlerken hangi yöntemler kullanılır? 

Eğer çantada metal ve sert aksesuarlar yoksa; çamaşır makinesinde en pratik şekilde temizlik yapılabilir. Ancak makine programı düşük derece olmalı. Sıkma ayarının da kapalı olması gerekir. Fazla suyu kuruma anında açık alana ya da balkona bırakmalıdır. Şayet sıkma programı açık şekilde laptop çantasını makinede yıkarsan; kumaşında yıpranmalar meydana gelebilir. Mümkün olduğunca sıkma olmadan ya da en düşük sıkmada yıkayabilirsin. 

Laptop çantasını çamaşır makinesine atarken yastık kılıfı içinde yıkayabilirsin. Böylece fermuarlar ve bantlar zarar görmeden temizlenmiş olur. Elde yıkamak istediğinde ise ılık bir su altında, çamaşır deterjanı ile güzelce yıkayabilirsin. Lekeli bölgeleri süngerle yumuşatarak temizliği yapabilirsin.  

Laptop Çantası Fiyatları Üzerine 

Kadın ve erkeklerin sık sık kullandığı laptop çantaları, birçok modelde ve kumaş türüyle karşına çıkıyor. Bu ürünlerin etiketlerini belirleyen değerler ise kullanılan kumaş, işlenen motifler, fermuar ve düğme detayları, marka kalitesi oluyor. Laptop aldığında bir çantaya da ihtiyacın olduğunu unutmadan hemen bir laptop çantası almalısın. 

Piyasayı incelediğinde laptop çantası fiyatlarının ortalama 350 TL’den başladığını görebilirsin. Bu rakamlar, markaya ve model türüne göre; bazen 3000 TL’ye kadar çıkabiliyor. 

Aklındaki laptop çantasını, en uygun rakamla almak istediğinde eçantada yer alan ürünlerin sana hitap ettiğini hatırlayabilirsin. Onlarca laptop çantası, kolay ödeme yöntemiyle senin olabilir! 

Laptop Çantası Renk Seçenekleri 

Ofis ortamına, toplantılara, resmi kurum ve dairelere laptop götürmek isteyenler için en havalı görünen çantalar modası asla geçmeyecek renklerle tasarlanıyor. Kadın ve erkeklerin ayakkabılarına, kıyafetlerine uyumlu görünen bu çantalarda en sık kullanılan renk siyah ve taba rengi. Özellikle de kahve tonlarında tasarlanan laptop çantaları erkeklerin ayakkabılarıyla, iş kıyafetleriyle çok şık duruyor. 

Kadınlar, laptop çantası kullanmak istediğinde birçok modelle karşı karşıya gelmekte. Siyah, mavi, gri, taba, füme ve bej tonlarında üretilen laptop çantaları sayesinde laptopları taşımak artık daha güvenli ve havalı. Hem kadınlar hem de erkekler www.ecanta.com.tr üzerinden onlarca model laptop çantası seçeneğine kolayca ulaşabilir. 

Ergonomik, pratik kullanımlı, havalı tasarımlı ve uygun fiyatlı laptop çantaları sayesinde proje çizen öğrenciler, öğretmenler, sunum yapacak çalışanlar, müdürler, muhasebeciler, home office çalışanlar ve daha birçok kişi bilgisayarını güvenli bir çantada taşıyacak. 

Kimler Laptop Çantası Kullanmalı? 

Bilgisayarı aktif kullanan ve bir yerden diğer bir yere gitmek zorunda kalan herkes için laptop çantası kullanımı öneriliyor. Eğer genellikle evde bilgisayar kullanıyorsan sen de laptop çantası alabilirsin. 

Olası bir seyahat ya da iş görüşmesi için laptop götürmen gereken anlar olabilir. Böyle durumlarda laptop daha iyi bir yerde taşınmalı. Bunun için eçantadaki laptop çantası modellerini inceleyip kendin ve cüzdanın için en iyisini seçebilirsin. 

Bilgisayarı çok sık kullanan, sürekli online işlem yapan, dosyalarını bilgisayar üzerinde saklayan, laptop olmadan asla yaşayamam diyen herkes için en iyi laptop çantası modelleri sahiplerini bekliyor!

Captcha işaretlenmemiş.