Hac kura sorgulama nasıl yapılır?

Hac kura sorgulama nasıl yapılır?

Hac kura sorgulama nasıl yapılır? Hac kura sonuçları Diyanet’in internet sitesinden yayınlandı. Hac kuraları dün akşam 23.00’te sonuçlandı. Peki hac kura sorgulama nasıl yapılır? İşte hac kura sorgulama ile ilgili bilmeniz gerekenler…

Hac kura sorgulama ile ilgili bilmeniz gerekenler haberimizde. Hac kuraları sonuçları dün akşam açıklandı. Hac kura sonuçlarının açıklanmasının ardından hacı adayları hac kura sorgulama nasıl yapılır sorusunun cevabını merak etti.

1 milyon 892 bin 724 hacı adayının heyecanlı bekleyişi son buldu. Peki hac kura sorgulama nasıl yapılıyor? 

Kura çekimi sonrası hacca gitmeye hak kazanan hacı adayları, cep telefonlarına gelecek olan SMS şifresi ile kesin kayıt yaptırabilecekler. Kura sonuçlarına aynı gün saat 23.00’den itibaren Diyanet İşleri Başkanlığı’nın "http://hac.diyanet.gov.tr" adresinden ulaşabilecek.Kurada kesin kayıt hakkı elde edenler, 27 Şubat-10 Mart 2017 tarihleri arasında internet ortamından veya müftülüklerden kayıt belgesini alarak kayıtlarını yaptırabilecek. Ayrıca şehitlerin anne, baba, eş ve evlenmemiş çocukları ile gazi ve eşleri, Hac müracaatı için gerekli şartları yerine getirerek hacca gidebilecek. 2017 yılı Hac'ca gidiş tarihinin 31 Temmuz-26 Ağustos, dönüş tarihinin ise 5 Eylül-30 Eylül olduğu belirtildi.

HAC KURA SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Captcha işaretlenmemiş.