Briyantin Nedir?

Briyantin Nedir?

Saçlara şekil vermek için piyasada satışta olan pek çok ürün vardır. Saç spreyleri ve jöleler gibi saç şekillendirmede kullanılan, yıllardır piyasada olan en yaygın ürünlerden biri de briyantindir.

Briyantin Nedir?

Briyantin saçlara şekil vermede ve saçların parlak görünmesinde kullanılan yağlı bir saç kremidir. Kendine has kokusu olan briyantin kimyasal bir üründür ve kolay kullanımı sayesinde pek çok kişi tarafından saç şekillendirmede tercih edilir.

Briyantin Nasıl Kullanılır?

Briyantin kullanımının aslında jöle kullanımından pek bir farkı yoktur. Fındık tanesi kadar alınan briyantin önce el içinde yayılır ve ardından saçların uçlarına sürülerek saça şekil verilir. Genellikle yumuşak ve orta sertlikteki saç tiplerinde kullanılan briyantin fazla sert saçlar için önerilmez. Çünkü fazla sert saçlar için daha kuvvetli bir ürün olan jöle kullanımı daha uygundur. Saça briyantinle şekil vermeden önce saça daha düzgün ve kalıcı şekil verebilmek için fön çekilebilir ve ardından fön çekilen saçın uç taraflarına ele yayılan briyantin saçı tarıyormuş gibi saç diplerine temas etmeyecek şekilde sürülür. Saç diplerine temas etmemesi oldukça önemlidir ve dikkat edilmelidir.

Briyantinin Saça Olası Etkileri

Briyantin halk arasında bilinenin aksine saça zarar veren bir bileşik içermez. Doğru ve yeteri miktarda kullanımıyla gönül rahatlığıyla saçlarınıza şekil vermek için kullanabileceğiniz bir üründür. Briyantinin kimyasal bir içerik olduğu unutulmamalı ve bu yüzden saç diplerine sürmekten kaçınılmalıdır. Fındık tanesi büyüklüğünden fazla kullanılmadığı takdirde de herhangi bir olumsuz etkisine rastlanmaz. Briyantinin saçta bir günden fazla kalmaması önerilir. Gece uyumadan önce briyatinli saç yıkanmalı, aksi takdirde kepek sorunlarıyla karşılaşılabilir ve saç telleri zarar görebilir.

Captcha işaretlenmemiş.