Akuamarin Taşı Nedir? Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Akuamarin Taşı Nedir? Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Akuamarinakvamarin veya aquamarin (Lat. aqua marina, "denizin suyu" anlamına gelir). Kıymetli taşlardan olup berilin şeffaf ve silikatlı bir türüdür. Hegzagonal sistemde kristalleşir ve sertliği 7,5-8 arasındadır. Açık mavi ya da mavimsi yeşil renktedir ve Zümrüte çok benzer.

Genellikle berilin bulunduğu koşullarda oluşur ve en güzelleri çoğunlukla Rusya’da bulunur. Brezilya’da bulunan sarı beril, bazen aquamarin krisolit olarak adlandırılır. Tipik aquamarin’in mavimsi tonunu veren korundum mevcutsa oryantal aquamarin adıyla anılır. Aquamarin, ABD’de orta Colorado’daki Sawatch dağ silsilesinin Mt. Antero tepelerinde bulunur. Brezilya’da, Minas Gerais, Espírito Santo ve Bahia eyaletlerinde aquamarin madenleri vardır.

Bugüne dek en büyük aquamarin, 1910 yılında Brezilya’nın Minas Gerais bölgesindeki Marambaia’dan çıkarılmıştır. Ağırlığı 110 kg dan fazla olup (520.000 karat) 48,5 cm uzunluğunda ve 42 cm çapındadır.

Mart ayında doğanların uğurlu taşı olduğuna inanılır.

Denizciler uğurlu olduğuna inanır ve eskiden Kaptan olmayı hak eden denizcilere, akuamarin hediye edilirmiş.

Doğal taşlar arasındadır. Akuamarin taşı deniz suyu demektir. Işlendikten sonra aksesuarlarda kullanılır. özellikle aleni mavi veya yeşilimsi mavi rengindedir. Dış görünüşü zümrüte benzer. Genellikle berilin bulunduğu koşullarda doğar. En güzel akuamarin taşı rusya’da çıkarılır.

Akuamarin taşı nedir? Akuamarin taşının faydaları nelerdir?

- Böbrek , dalak ve tiroid bezlerini kuvvetlendirir.
- Vücudu temizler.
- Taşıyan kişiyi negatif enerjilerden korur.
- Cesaret verir.
- Bereket veren uğur taşıdır.
- Alkol , sigara ve uyuşturucu gibi maddelerden uzak tutar.
- Zihin ve düşüncenin berraklaşmasını sağlar.

Akuamarin taşının özellikleri nelerdir?

Uyumlu olduğu burçlar : Koç, ikizler, akrep, kova ve balık.
Uyumlu olduğu çakra : Gırtlak, kalp.
Uyumlu olduğu element : Su. 

Akuamarin taşının özellikleri arasında kötü alışkanlardan uzaklaşma hissi vermesi çok önemlidir. Taş İnsan zihnini rahatlatır. Cesur ve huzurlu yapar. Oldukça faydalıdır.

Captcha işaretlenmemiş.